Tajemnicze zniknięcie

Rodzina to drogie nam osoby, w których szukamy oparcia w trudnych dla nas chwilach i z którymi dzielimy mniejsze i większe radości, w tych szczęśliwych momentachRodzina to drogie nam osoby, w których szukamy oparcia w trudnych dla nas chwilach i z którymi dzielimy mniejsze i większe radości, w tych szczęśliwych momentach. Z tą najbliższą najczęściej żyjemy pod jednym dachem, znamy się lepiej niż z kimkolwiek innym i mamy przekonanie, że nie ma takiej rzeczy, która mogłaby nas jeszcze zaskoczyć w drugiej osobie. Bardzo często okazuje się to złudne, a splot zaskakujących wydarzeń sprawia, że zaczynamy się zastanawiać, czy naprawdę możemy komukolwiek zaufać. Na własnej skórze przekonali się o tym bohaterowie książki pod tytułem “Zakłamani” autorstwa Joanny Dulewicz (https://www.taniaksiazka.pl/zaklamani-joanna-dulewicz-p-1352388.html).

Tajemnicze zniknięcie

Gdy prezes zarządu spółki medycznej, który stał na czele prywatnego szpitala w Kielcach nagle znika bez śladu, w mieście pojawiają się rozmaite plotki, a społeczeństwo zaczyna snuć domysły na temat tego, co się z nim stało. Dyskusje dodatkowo podsyca fakt, że do miasta powraca żona zaginionego, która niegdyś pracowała jako polonistka. Teraz staje się reprezentantką interesów męża i zajmuje piastowane przez niego stanowiska. Wkrótce potem, w pobliżu domu Eryki, bo tak ma na imię kobieta, zostaje znalezione ciało brutalnie zamordowanej Ukrainki. Policja rozpoczyna śledztwo, a jednym z zaangażowanych funkcjonariuszy jest Patryk Wroński, który kiedyś był uczniem Eryki.

Poszukując odpowiedzi

Wraz z biegiem czasu narastają tajemnice, pojawiają się kolejne tropy, a atmosfera wszechobecnych podejrzeń, strachu i braku zaufania udziela się niemal każdemu. Problemy osobiste mieszają się z zawodowymi, a nerwy coraz trudniej utrzymać na wodzy. Czy zniknięcie męża Eryki ma coś wspólnego z morderstwem Ukrainki? Fakt, że ze szpitala, z którym ten był związany, skradziono dokumenty dotyczące kobiety zdawałby się to potwierdzać. Póki jednak śledczy nie dysponują jednoznacznymi dowodami, sprawca wciąż pozostaje na wolności, a policja posiada znacznie więcej pytań, niż odpowiedzi. Czy uda im się rozwiązać tę zagadkę?

Joanna Dulewicz, autorka, to początkująca polska pisarka. Książka pod tytułem “Zakłamani” jest jej literackim debiutem, który pozwolił jej zaprezentować talent do kreowania barwnych i wielowymiarowych bohaterów, którzy uwikłani są w misternie skonstruowane intrygi. Znakomicie odnajduje się w takich gatunkach literackich jak: kryminał, thriller i literatura sensacyjna. “Zakłamani” to pozycja, która została wybrana przez wydawnictwo spośród kilkuset innych powieści, zwyciężając w konkursie na najlepszą powieść kryminalną.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com