Zakłamani – Joanna Dulewicz

Każdy skrywa jakieś tajemniceKażdy skrywa jakieś tajemnice. Niektórzy jednak bardzo dbają o to, by ich sekrety nigdy nie wyszły na światło dzienne. Czy jest to możliwe?

Zakłamani” to książkowy debiut Joanny Dulewicz (https://www.taniaksiazka.pl/zaklamani-joanna-dulewicz-p-1352388.html). Pewnego dnia bez śladu znika dyrektor jednego z prywatnych, kieleckich szpitali. Jego żona Eryka musi zrezygnować ze swojej dotychczasowej pracy na stanowisku nauczycielki i przejąć obowiązki męża. Kobieta stara się sprostać nowym wyzwaniom, niestety nie jest to proste, ponieważ oprócz prowadzenia szpitala, musi zmierzyć się z problemami osobistymi. Niespodziewane zniknięcie Olgierda, śmierć przyrodniej siostry i nietypowe relacje z księdzem Wojciechem to tylko część kłopotów. Poważnie zaczyna się robić, kiedy ze szpitala znika dokumentacja medyczna jednej z pacjentek z Ukrainy. Nikt nie wie, jak mogło do tego dojść. Sprawa zaczyna komplikować się jeszcze bardziej, w momencie kiedy ciało kobiety zostaje znalezione pod domem świeżo upieczonej pani dyrektor. Okazuje się, że Ukrainka przed śmiercią została zgwałcona i pobita. Sprawą zajmuje się młody policjant – Patryk Wroński oraz jego przełożona inspektor Lena Chmiel. Szybko okazuje się, że śledztwo nie będzie proste, bo powiązanych jest z nim wiele wątków. Komu zależy na tym, by zagadki pozostały nierozwiązane, a tajemnice nigdy nie wyszły na jaw? Czy policji uda się dobrze wytypować mordercę i zamknąć sprawę, zanim wszystko skomplikuje się jeszcze bardziej?

Kryminalna zagadka jakich mało

Zakłamani” to bardzo wciągający kryminał. Nie ma tu co prawda szaleńczego tempa, a i zwroty akcji nie pojawiają się co drugą stronę. Mimo wszystko książka wciąga na tyle, że ciężko chociaż na chwilę odłożyć ją na bok. Joanna Dulewicz wykreowała serię zagadek, które świetnie się ze sobą splatają, tworząc tym samym fabułę, która rozbudza ciekawość do granic możliwości. Oprócz tajemnic z przeszłości mamy również elementy obyczajowe, na które składają się historie poszczególnych bohaterów. A trzeba przyznać, że jest ich wielu. W związku z czym czytelnik ma spore pole do popisu podczas typowania podejrzanych. Na uwagę zasługuje również sam sposób kreacji każdej z postaci. Szczególnie wyróżnia się inspektor Lena Chmiel, która słynie z niewyparzonego języka. To własnie ta bohaterka wprowadza do “Zakłamanych” sporą dawkę sytuacyjnego humoru. Książka utrzymana jest w lekkim stylu, napisana prostym, zrozumiałym językiem, w związku z czym lektura sprawia dużo przyjemności.

Spróbuj przeprowadzić własne śledztwo, wytypuj swojego podejrzanego i sprawdź, czy nie wpadłeś w sidła wszechobecnego kłamstwa.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com